מדפים

מדפים

מדפים הם אחד מאבני היסוד של עולם הקמעונאות ושל מבנה החנויות וחברות המסחר בימינו. בכל מקום אנחנו רואים מדפים ולרובם אנחנו בכלל לא שמים לב. המדפים נמצאים אצלנו בבית, במחסן, בחצר, במשרד וכמובן ברשתות הפארם, הסופרמרקטים, חנויות הנוחות, חנויות האופנה ובעצם כל חנות וחנות.

 

יש אינספור סוגים של מדפים. ההבדל בין מדף למדף יכול להיות בחומר ממנו הוא עשוי, בצבע המדף, בגימורים של המדפים, בסגנון העיצוב של המדף, במידת הבוהק והזוהר של המדף, האם הוא חלק או מחוספס, רחב או צר, גדול או קטן, מתאים למוצרים קטנים או מוצרים גדולים, יכול להחזיק 100 קילוגרם או רק חמישה קילוגרם ועוד.

 

חשיבות המדפים

 

למדפים ולסידור המדפים חשיבות מכרעת ברווחי החנות. סידור נכון של המדפים בחנות יכול להעלות את רווח החברה בעשרות אחוזים בעוד שמדפים לא יפים, לא מקצועיים ולא מתאימים יכולים להפיל את רווחי החנות ופשוט להפוך את החברה למפסידה.

 

כתוצאה מכך יש בעלי מקצוע שהתפקיד שלהם הוא לדאוג לסידור נכון של החנות ולסידור אופטימאלי של המדפים על מנת למקסם את מקום התצוגה ואת הרווחים האפשריים פר לקוח. דוגמא פשוטה שכולנו מכירים היא המדפים אשר נמצאים ליד הקופות בסופר. על מדפים אלו יש מוצרים קטנים וזולים שבדרך כלל קונים אותם כגחמה. לנו זה נראה כמו רכישה פעוטה בכמה שקלים, לחנות זאת תוספת של כמעט 10% מהמחזור.

 

לסיכום, יש מדפים במגוון סוגים, צבעים ומחירים. מדפים טובים ויוקרתיים אשר גם מסודרים נכון יכולים להגדיל מאד את מתח הרווחים של החנות בעוד שמדפים פחות טובים אשר מסודרים ללא מחשבה מוקדמת יכולים להפריע מאד למכירות.

אם הגעת לפה, אולי תעניין אותך גם הכתבה

בנושא מדפים משומשים. לכתבה לחץ >>>

מחפש יועץ לקניית מדפים?

יש לנו הצעה שלא תוכל לסרב לה!

התקשר: 04-9961535​

053-9425905