סידור נכון של חנות

אם אתה בעל עסק כמו סופר, ציוד משרדי או צעצועים אתה בטח מבין את הצורך בסידור נכון של המדפים בחנות. סידור נכון של המוצרים בחנות יכולים ליצור אווירה מיוחדת בחלל העסק ולהשפיע על תחושת הצרכנים. נעשו מחקרים רבים בתחום השיווק ונמצא כי עיצוב מרחב הקנייה משפיע על הלקוחות לטוב ולרע.

 

סידור נכון של חנות

 

סידור החנות הוא אחד מהפרמטרים שמשפיעים על אחוזי הרכישה בחנות. לכן, אם החנות תהיה מסודרת בצורה אידיאלית היא תעלה את סיכויי רכישת המוצרים. יש הרבה אלמנטים שמטרתם ליצור סדר בחלל העסק בין אם העסק בתחום הצעצועים או משק הבית. תכנון עיצוב החנות בצורה נכונה נעשית בהתאם לאופי העסק ובאמצעות שימוש באלמנטים זהים כמו דלפקי תצוגה, מדפים לאחסנה כבדה, סטנדים ועוד.

 

אי אפשר לסרב לילדים

 

ילדים הם מקור ההשפעה העיקרי הגורם לזוג הורים לרכוש מוצרים שלא בהכרח זקוקים להם או מעוניינים לקנות אותם וזו בגלל חוסר היכולת לסרב לרצון ילדיהם. העסקים מכירים את חולשת ההורים ומכוונים את סידור החנות בהתאם לילדים – כדי שסיכוי הרכישה יעלה, והכל תלוי בסידור נכון של החנות. העסקים המדגימים בצורה הטובה ביותר את ממצא זה הם מכולות, סופרים גדולים, חנויות צעצועים, ציוד משרדי ועוד. ניתן לשים לב כי סופרים גדולים ממקמים את החטיפים על סטנדים ומדפים נמוכים. הסיבה לכך שהילדים יכולים לשלוף את המוצר ולבקש מההורים לקנות אותו עבורם. איזה הורה יכול לסרב לילד עקשן? כך למעשה נעשתה רכישה לא רציונאלית. חנות הצעצועים לדוגמא רוכשים מערכות תצוגה לחנות כדי להציב בובות תצוגה בחלון הראווה. אך אין תכנון החנות נגמר בחלון הראווה ובעלי העסק מציבים את בובות התצוגה על רצפת החנות כדי שהילדים יוכלו לאסוף אותם ולהראותם להורים.

 

תכנון עסק לציוד משרדי

 

תלמידים וסטודנטים הם קהל היעד של חנויות לציוד משרדי כמו קלסרים, כלי כתיבה ומחברות, וסידור נכון של חנות חייב להיות מושפע מקהל היעד. חנויות לציוד ומיכון משרדי המוכרים את המוצרים הללו נעזרות בסטנדים ובמדפים לאחסנה כבדה. ניתן לשים לב כי הסטנדים יהיו נגישים יותר לקהל היעד ויכללו מוצרים שימושיים שיהיו אינטואטיבים לרכישה. המסקנה היא שרצוי לסדר את העסק בהתאם לקהל היעד כדי לעלות את אחוזי הרכישה. עסקים שונים אחרי הכל משתמשים באותם אלמנטים כדי לתכנן את החנות או המשרד כמו דלפקי תצוגה, מדפים, סטנדים ועוד. מוצרים תצוגה ניתן לרכוש בחברת הכל למשרד המרכזת את כל מה שנחוץ למעצב העסק ולסטודנט.

אם הגעת לפה, אולי תעניין אותך גם הכתבה

בנושא עיצוב העסק. לכתבה לחץ >>>

04-9961535​

053-9425905